Nothing is Impossible

GALVANİZ SAC


Galvaniz sac, çeşitli alanlarda kullanılan ve de karşımıza çıkan özel nitelikleri ile dikkat çeken bir malzemedir. Genel anlamda baktığımızda tanımını şu şekilde yapabiliriz; metalin korozyona uğramaması amacıyla “Çinko” ile kaplanması sonucu Galvaniz sac elde edilir. Düşük karbonlu soğuk ve sıcak olarak haddelenmiş olan rulo saclar, sıcak daldırma metodunun kullanılması ile uluslararası standartlara uygun olarak “Çinko” ile kaplanmaktadır.

Pek çok özelliği ile avantaj sağlamaktadır ve buna bağlı olarak da geniş bir kullanım alanına sahip olmaktadır. Kısaca bu özel malzemenin avantajlarından söz edelim şimdi. Normal şartlarda nem demirin önemli bir düşmanıdır. Zaman içerisinde yıpranmasına ve direncini kaybetmesine sebep olur. Buna bağlı olarak da demir ve demir ürünleri, neme maruz kaldığında ömrü kısalır.

Buna karşın galvaniz, nemin ortaya çıkaracağı etkilere karşı direnç oluşturur. Bu yüzden de tercih edilir. Uzun süreli kullanım sağlıyor olması ise dikkatlerden kaçmaması gereken bir detay. Çünkü uzun vadede baktığınızda bu aynı zamanda bir ekonomik seçim olacaktır. Galvaniz sac, “Çinko” kaplaması sayesinde en az 50 yıllık bir ömre sahip olur ki bu da harika bir süredir. 

Özel ölçü (her ebatta dilme ve boy açma) hizmetimiz mevcuttur.


tr_TRTurkish